O víťazovi derby rozhodla zvolenská rezerva už v prvom polčase

Piate kolá odohrali aj nižšie súťaže patriace pod SSFZ. Na programe bolo ďalšie derby, tentokrát medzi Zvolenom B a Kováčovou.

Momentka zo zápasu Zvolen B - KováčováMomentka zo zápasu Zvolen B - Kováčová (Zdroj: MILOŠ MASARIK)

III. liga Stred

Martin – MFK Detva 2:1 (2:0)

Zápas sa hral v dobrom tempe, ale aj v úmornom teple. Hráči z Detvy súpera posadili na koňa vlastnými chybami. V 31. minúte stopér hostí nezachytil prihrávku, Ďurgel sa rútil sám na brankára a nemýlil sa – 1:0.

Pod druhý gól sa opäť podpísala chyba detvianskeho obrancu. Stopér narazil do gólmana Jozefa Vreštiaka, ktorému vypadla lopta a Ďanovský už iba loptu dorazil do siete bezmocných hostí – 2:0. Ešte do polčasu museli hostia striedať dvoch hráčov, keď sa zranil Chamula a potom Pančík, čo futbalistom z Podpoľania nezahralo veľmi do karát.

V druhom polčase tréner Vaculčiak preskupil rozostavenie hráčov, čo prinieslo svoje ovocie.

Martinčania mali šancu, ale už bez gólového efektu. Gól už prišiel neskoro, v 89. minúte skorigoval nepriaznivý výsledok z pohľadu hostí Ján Lapin. Domáci však vyhrali zaslúžene.

Góly: 31. Peter Ďurgel, 44. Radoslav Ďanovský – 89. Ján Lapin

ŽK: 55. Tomáš Burger, 74. Ľuboš Thomka – 41. Zdenko Kamas

Stretnutie pred 300 divákmi rozhodoval Martin Jaroščiak.

MFK Detva: Jozef Vreštiak – Mário Chamula (21. Patrik Záň), Radovan Rapčan, Zdenko Kamas, Patrik Baláž, Patrik Peniak (58. Dominik Nemeth), Martin Karásek, Tomáš Pančík (46. Martin Odnrášik), Ján Lapin, Robert Greško, Róbert Dianiška. Tréner: Ján Vaculčiak.

IV. liga skupina Juh

MFK Lokomotíva Zvolen B – Prameň Kováčová 4:0 (4:0)

V obrovskej horúčave začali obe mužstvá útočne, ale boli to domáci, ktorí v piatej minúte opečiatkovali spojnicu bránky Kováčovej po hlavičke agilného Aboriga. Gólostroj začal po štvrťhodine hry.

Najprv po rohu v 16. minúte prepasíroval loptu do siete domáci kapitán Ján Kouřil, o dve minúty nekompromisnou hlavičkou zvýšil vedenie Zvolena Matej Starší a túto takmer desaťminútovku zakončil peknou hlavičkou Mohamed Amer Aborig.

Zvolen B - Kováčová. FOTO: MILOŠ MASARIK

Zvolenčania mali réžiu hry plne vo svojich rukách a do polčasu pridal ešte štvrtý gól Ľubomír Vrana, hoci za pomoci obrancu Kováčovej. V 2. polčase sa hostia usilovali, chceli skorigovať, ale nepremenili ani vyložené šance. Zvolen bol s výsledkom spokojný, aj preto sa na stave už nič nezmenilo, vedenie MFK s druhým polčasom spokojné nie je.

Góly: 15. Ján Kouřil, 18. Matej Starší, 23. Mohamed Amer Aborig, 38. Ľubomír Vrana

ŽK: 12. Jakub Sudimak, 45. Marek Fridrich, 45. Ján Kouřil, 67. Jozef Malatinec – 19. Vladimír Plavec, 45. Róbert Elek.

Stretnutie pred 100 divákmi rozhodoval Ľubomír Belko.

Zvolen B: Patrik Gábriš – Marek Fridrich, Filip Sliačan, Ľubomír Vrana (75. Adam Krčmárik), Jakub Sudimak, Ján Kouřil, Mohamed Amer Aborig (85. Martin Dvoran), Jozef Malatinec, Peter Kovalčík, Dominik Slosiarik, Matej Starší. Tréner: Ján Oravec.

Kováčová: Hámorník – Homola, Róbert Zbončák, Marián Hradňanský, Peter Majerčík (54. Lauč), Vladimír Plavec (78. Turák), Oleh Kalutskyi, Patrik Gondáš (36. Lacko), Róbert Elek, Roman Belozorov, Dominik Kudlík. Tréner: Patrik Paulovčík.

Zvolen B - Kováčová. FOTO: MIL0Š MASARIK

Medzibrod – Hriňová 3:0 (1:0)

Zápas sa začal opatrne z obidvoch strán. Domáci predsa mali mierne navrch a ujali sa vedenia v 14. minúte, po centri domácich čaroval brankár Hriňovej, ktorý loptu vyhodil pred seba a po trme-vrme v päťke otvorili domáci skóre.

Brankár Michalík zachránil Hriňovú pred debaklom, pretože zlikvidoval ešte minimálne 3 vyložené šance Medzibrodu. Prvých 20 minút druhého polčasu mali hru v réžii Hriňovčania, ale dostávali sa iba po šestnástku súpera. A udreli domáci, ktorí strelili ešte 2 góly.

Góly: 14. Martin Bobok, 68. Ivan Pipich, 71. Juraj Samuelčík

ŽK: 77. Ivan Belluš – 41. Pavel Mičuda

Stretnutie pred 400 divákmi rozhodoval Michal Botka.

Hriňová: Mário Michalík – Martin Novák, Dominik Vreštiak (73. Ján Gelieň), Lukáš Bambura (59. Jakub Chriašteľ), Tomáš Pohorelec, Ondrej Miklian, Ján Ľupták, Michal Purdek, Pavel Mičuda, Ladislav Moravčík, Tomáš Hudec (48. Ján Malček). Tréner: Mário Michalík.

Pliešovce – Fiľakovo 0:2 (0:1)

Pliešovce doma privítali futbalistov Fiľakova, ktorí v novom ročníku IV. ligy skupiny Juh ešte neokúsili trpkosť prehry. Zverenci trénera Petra Píša prehrávali od 11. minúty po góle hosťujúceho Iskru.

Domáci chceli s výsledkom niečo urobiť a zabojovať aspoň minimálne o jeden bod. Avšak ich nádeje zmaril v druhom polčase Ján Halaj, ktorý spečatil konečný výsledok na 2:0 pre Fiľakovo. Pliešovce sú tak zatiaľ v tabuľke na 11. mieste s jednou výhrou, jednou remízou a troma prehrami. O týždeň doma privítajú ďalšieho neľahkého súpera, hráčov Medzibrodu.

Góly: 11. Peter Iskra, 61. Ján Halaj

ŽK: 19. Boris Mihál, 85. Dušan Vrbiniak – 8. Attila Nagy, 70. Ján Halaj

Stretnutie pred 120 divákmi rozhodoval Miroslav Ježík.

Tatran: Marek Gnida – Adam Santoris, Marek Sýkora, Ján Kucbel (64. Pavel Černický), Michal Pavlík, Matej Turkota, Dušan Vrbiniak, Pavel Vilhan, Branislav Farkaš (70. Mário Želiezka), Peter Chromý, Boris Mihál. Tréner: Peter Píš.

V. liga skupina C

Čierny Balog – Hontianske Nemce 2:3 (1:1)

Hostia z Hontianskych Nemiec mali od začiatku navrch a boli futbalovejší. Zo začiatku si hostia nevedeli zvyknúť na menšie ihrisko, ktoré je v Čiernom Balogu. Problém im chvíľu robil aj herný štýl, ktorý predvádzali domáci futbalisti. Časom si na to zvykli.

Skóre otvorili hostia z pokutového kopu, do polčasu sa domácim ešte podarilo vyrovnať. Do šatní sa nemuselo ísť za remízového stavu, pretože hostia trafili ešte tyčku. Po zmene strán mali viac z hry opäť hostia, domáci boli nebezpeční z protiútokov a nakopávaných lôpt. Nemce sa ujali vedenia na 2:1, domáci opäť ešte vyrovnali.

Tri body si však zaslúžene odviezli hráči H. Nemiec, ktorí opečiatkovali aj druhú žrdku. O víťazstve napokon rozhodli z ďalšieho pokutového kopu. Hostia si tri body zaslúžili.

Góly: 43. a 67. Michal Mózer – 39. Filip Janovský (11 m), 62. Ján Rerich, 85. Filip Janovský (11 m)

ŽK: 45. Miroslav Vraniak, 85. Igor Sarvaš – 42. Jozef Rerich, 52. Marek Vaškor.

Stretnutie rozhodoval hlavný rozhodca Miroslav Vrábeľ..

Č. Balog: Marek Hermanský – Miroslav Vraniak, Matej Daxner, Martin Auxt, Igor Sarvaš, Jakub Korytiak, Jozef Peťko, Michal Mózer, Dalibor Pobožný (46. Marek Očenáš), Jozef Auxt, Lukáš Betka (46. Mário Auxt). Tréner: Vladislav Koštiaľ.

H. Nemce: Martin Sedmák – Ján Palkovič, Šimon Wahlandt, Jaroslav Kindernaj, Marek Vaškor , Juraj Marunčiak, Filip Janovský, Peter Kocka, Jozef Rerich, Roman Babiak, Ján Rerich. Tréner: Ján Rerich.

Lieskovec – Štiavnické Bane 1:2 (0:1)

V Lieskovci sa hral zápas dvoch rozdielnych polovíc. V prvom dejstve boli domáci futbalisti zdecimovaní teplom, akoby sa im nechcelo behať. Druhý polčas bol úplne opačný. V šatni ako by ich niekto pokropil živou vodou.

Lieskovec - Š. Bane. FOTO: STANISLAV ČERNÁK

Vedenia sa v prvej časti hry však ujali hostia. Aj napriek obrovskej snahe domácich, ktorí chceli silou-mocou tri body, inkasovali ďalší gól. Štiavnické Bane boli v druhom polčase na polovici domácich len dvakrát a z toho zvýšili vedenie na 2:0.

Lieskovec si vynútil veľký záverečný tlak, z čoho sa podarilo skórovať len kapitánovi Svintekovi, ktorého presný zásah však už prišiel príliš neskoro. Domáci hrali bez dvoch potrestaných ofenzívnych hráčov, disciplinárna komisia ešte nad nimi nevyriekla ortieľ.

Góly: 86. Martin Svintek – 39. Marek Penksa, 67. Dávid Budinský

ŽK: 66. Ľuboš Baran – 40. Martin Drexler, 62. Dávid Budinský

Stretnutie pred 200 divákmi rozhodoval Ondrej Belán.

Lieskovec: Jozef Kubajda – Ľuboš Baran, Vladimír Konček, Erik Valach (77. Dominik Dvorský), Radoslav Lietava, Matej Plesník (62. Martin Výbošťok), Martin Svintek, Boris Mácsadi, Peter Koreň (77. Gabriel Wurczel), Patrik Konôpka, Martin Makovický. Tréner: Viliam Lačný.

1. Š. Bane 5 3 2 0 15:7 11

2. H. Nemce 5 3 2 0 11:6 11

3. Šalková 5 3 1 1 17:5 10

4. Brusno 5 3 1 1 6:6 10

5. Lovča 5 3 0 2 13:11 9