Zvolen B uspel v Pliešovciach: Škvrnou derby IV. ligy osočovanie legionára Aboriga

Podrobné prehľady zápasov mužstiev z nášho regiónu v nižších súťažiach.

(Zdroj: DANIEL VALACH)

III. liga Stred

MFK Detva – Lučenec 1:1 (1:0)

Domáci hráči mali od úvodu zápasu prevahu a hru pod kontrolou. Vytvorili si aj viacero šancí, súpera nepustili prakticky k ničomu. Prvý gól padol v 35. minúte, keď Kamas centroval na zadnú tyč Lapinovi, ten vrátil loptu Pančíkovi, ktorý sa nemýlil a otvoril skóre.

Po zmene strán sa Detva snažila streliť gól na upokojenie, zvýšila aktivitu. Vypracovávala si viacero šancí, no potvrdilo sa pravidlo nedáš-dostaneš. Po jednej zo šancí založil súper protiútok, Rapčan v obrane chybil, miesto odkopu lopty zvolil technickú parádu, no nezvládol ju a musel faulovať. Lučenec vyrovnal z pokutového kopu.

Detva mala dosť času na strhnutie víťazstva na svoju stranu, pretože súper si prakticky nevytvoril žiadnu šancu a nevystrelili na bránu. Domáci mali šancí neúrekom, ale chýbalo im aj trocha šťastia v zakončení. MFK chcel body tri, no nakoniec sú spokojní aj s jedným.

Góly: 35. Tomáš Pančík – 51. Miroslav Hrošovský (11 m).

ŽK: 44. Zdenko Kamas, 51. Radovan Rapčan – 16. Sarvaš, 62. Kovanič, 80. Matúška, 90. Hrošovský

ČK: 90. Zdenko Kamas (po 2 ŽK).

Stretnutie pred 200 divákmi rozhodoval Michal Butora.

MFK Detva: Jozef Vreštiak – Martin Ondrášik, Radovan Rapčan, Oliver Križo, Patrik Peniak, Robert Greško, Tomáš Pančík, Martin Karásek, Patrik Baláž, Zdenko Kamas, Ján Lapin (88. Róbert Dianiška). Tréner: Ján Vaculčiak.

Výsledky 10. kola: Námestovo – Žarnovica 6:0, Čadca – Bytča 4:2, N. Baňa – L. Štiavnica 6:2, Podbrezová B – Makov 2:1, Kremnička – Martin 0:1, L. Hrádok – Pohronie B 4:0, Krásno n/K – Kalinovo 1:1.

Pliešovce – Zvolen B 0:2 (0:1)

Zvolenská rezerva bola počas celého derby lepšia, rýchlejšia a dravejšia na lopte ako domáci Pliešovčania. Počas celého stretnutia bolo vidieť, že hostia majú viac natrénované ako domáci. Pliešovce hrali dlhé nakopávané lopty, ktoré obrana Zvolena B bezpečne pokryla. Hostia sa ujali vedenia zásluhou Mohameda Amera Aboriga.

Po zmene strán sa hostia sústredili väčšinou na hru po zemi, nechceli nakopávať dlhé lopty, keďže domáci tím mal výškovú prevahu. Hneď prvá akcia v 2. polčase vyšla zverencom trénera Oravca. Dlhá krídelná prihrávka na Vranu, ktorý zvýšil vedenie hostí na 2:0.

Domáci po tomto momente znervózneli, hru pritvrdili, niekedy až za hranicou únosnosti. Škvrnou v rámci fair-play zápasu bolo osočovanie zvolenského legionára Aboriga kvôli farbe jeho pleti. Je veľmi smutné, že takéto neprípustné prejavy sa dostali aj na regionálne trávniky.

Góly: 38. Mohamed Amer Aborig, 48. Ľubomír Vrana.

ŽK: 45. Dušan Vrbiniak, 57. Marek Sýkora, 90. Michal Pavlík – 57. Mohamed Amer Aborig.

Stretnutie pred 200 divákmi rozhodoval Peter Hraško.

Pliešovce: Gnida – Santoris, Sýkora, Pavlík, Matej Turkota, Vrbiniak, Farkaš (69. Kosorín), Chromý (59. Vilhan), Boris Mihál, Roziak, Kucbel. Tréner: Peter Píš.

Zvolen B: Patrik Gábriš – Marek Fridrich, Marcel Fraňa, Jakub Sudimak, Ján Kouřil, Mohamed Amer Aborig (79. Krčmárik), Jozef Malatinec (73. Sliačan), Ľubomír Vrana (65. Hraško), Peter Kovalčík, Demčo, Matej Starší. Tréner: Ján Oravec.

Divín – Kováčová 0:3 (0:1)

Kováčová mala výborný vstup do zápasu na ihrisku posledného mužstva. Hostia skórovali už v 4. minúte zásluhou Kalutskyia. Domáci hráči boli snaživí, ale futbalovo viditeľne zaostávali. Hostia si vypracovali množstvo šancí, nik by sa nemohol čudovať, keby sa zápas skončil dvojciferným výsledkom.

V základnej zostave hostí sa objavilo viacero hráčov, ktorí nedostávajú až toľko príležitostí, ale trénerovi Paulovčíkovi sa tento ťah nevypomstil a Kováčová vybojovala dôležité a povinné 3 body. V 2. polčase pridala Kováčová ešte dva góly, opraty zápasu držala pevne v rukách a odohrala pohodový zápas.

Góly: 4. Oleh Kalutskyi, 52. Dominik Kudlík, 83. Róbert Elek

ŽK: 2 – 2, ČK: 1 – 0.

Stretnutie pred 70 divákmi rozhodoval Tomáš Kolofík.

Kováčová: Michal Hámorník – Hradňanský, Turák, Zbončák,Sopko, Volko, Plavec, Majerčík (46. Kudlík), Roman Belozorov (75. Bočkay), Oleh Kalutskyi (57. Lauč), Elek. Tréner: Patrik Paulovčík

Hriňová – Sl. Ďarmoty 0:0

Do 15. minúty mali viac z hry hráči hostí. Hneď v úvode mali veľkú šancu, keď sa blysol v 7. minúte domáci gólman Michalík, ktorý strelu vytlačil bravúrne na brvno. Neskôr sa hra otočila a Hriňová bola lepším mužstvom, nepustila súpera za polovicu ihriska. Domáci mohli ísť do vedenia v 22. minúte, keď tyč trafil Pohorelec.

Druhý polčas lepšie začali hostia, neskôr sa hra opäť vyrovnala. Zápas sa napokon skončil spravodlivou remízou. Domáci tím však príkladne bojoval a vyzdvihnúť treba aj striedajúceho Dominika Vreštiaka.

ŽK: 26. Jakub Chriašteľ, 54. Michal Purdek – 20. Miloš Varholák, 56. Imrich Lukács, 76. Nikolaj Havrilla

Stretnutie pred 450 divákmi rozhodoval Michal Považan.

Pliešovce: Mário Michalík – Martin Novák, Ján Malček, Tomáš Hudec (11. Dominik Vreštiak), Jakub Chriašteľ, Jakub Marcinek, Tomáš Pohorelec, Ondrej Miklian, Ján Ľupták, Michal Purdek (80. Andrej Spodniak), Pavel Mičuda. Tréner: Mário Michalík.

Výsledky 10. kola: Pliešovce – Zvolen B 0:2, Divín – Kováčová 0:3, Hriňová – Sl. Ďarmoty 0:0, Fiľakovo – Revúca 3:0, Poltár – Vinica 1:0, Medzibrod – V. Krtíš 5:0, Málinec – Jupie 1:2.

Št. Bane – H. Nemce 5:0 (3:0)

Hosťom chýbali dvaja hráči zo základnej zostavy a na ihrisku to bolo cítiť. H. Nemce absolútne nezachytili úvod stretnutia a už v 20. minúte prehrávali 0:3. Hostia však mali v Š. Baniach takmer domáce prostredie, pretože ich prišlo povzbudiť 100 fanúšikov.

Zápas bol nervózny, veľa zohrávali emócie a nepomohli tomu veľmi ani rozhodcovia. Veď podľa slov funkcionárov hostí prvý gól padol z takmer dvojmetrového ofsajdu. Domáci futbalisti v druhom polčase napokon pridali ešte dva góly a zvíťazili 5:0. Celkovo si hostia vybrali trošku slabší deň, ale prehru berú športovo.

Góly: 5. Dávid Budinský, 13. Marek Penksa, 20. Peter Michalek, 53. Daniel Hudák (11 m), 58. Ivan Pastier

ŽK: 3 – 6

Stretnutie pred 200 divákmi rozhodoval Ivan Laššák.

H. Nemce: Martin Sedmák – Matej Vyletel, Ján Palkovič, Roman Babiak, Marek Vaškor (46. Kocka), Juraj Marunčiak, Jaroslav Kindernaj, Peter Kocka (55. Gembický), Filip Janovský, Ján Rerich (63. Dinh), Šimon Šnajder. Tréner: Ján Rerich.

Lieskovec – Sásová 2:1 (1:0)

Hral sa vyrovnaný zápas, domáci mali však viac vyložených šancí ako hostia. V prvom polčase mohol Lieskovec vyhrávať aj 3:0, ale opäť sa im nepodarilo premeniť vyložené šance, a tak šli mužstvá do šatní za stavu 1:0 pre domácich. V druhom polčase sa scenár opakoval, no hostia predsa len trocha vyrovnali hru.

Lieskovec mal až tri tutovky, no zrazu bolo 1:1, keď po chybe domácich vyrovnali na 1:1. Po tomto momente sa však hralo len na bránu hostí, vytúžený víťazný gól prišiel minútu pred koncom. Zo strany hostí bol zápas veľmi nervózny, dostali až 5 žltých kariet,a to bol hlavný rozhodca ešte veľmi benevolentný voči ich správaniu. Vznikala zbytočná nervozita, ktorá vyústila po zápase nepríjemnou udalosťou.

Góly: 38. Marián Výboh, 89. Martin Makovický – 69. Dušan Vidiečan

ŽK: 0 – 5.

Stretnutie pred 100 divákmi rozhodoval Igor Katreniak.

Lieskovec: Höger – Gelieň, Baran, Lietava, Sudimák, Konôpka, Svintek, Výboh (73. Makovický), Lunter, Mácsadi (56. Valach), Výbošťok (82. Wurczel).

Výsledky 10. kola: Š. Bane – H. Nemce 5:0, Lieskovec – Sásová 2:1, Šalková – Lovča 2:2, Priechod – Brusno-Ondrej 4:0, Repište – Č. Balog 1:2, Hrochoť – Rakytovce 1:1, Braväcovo – Selce 1:1.

1. Šalková 10 7 2 1 34:8 23

2. Š. Bane 10 7 2 1 29:15 23

3. H. Nemce 10 6 2 2 21:17 20

4. Hrochoť 10 6 1 3 24:13 19

5. Rakytovce 10 5 2 3 19:16 17

6. Repište 10 4 2 4 22:15 14

7. Lovča 10 4 2 4 19:21 14

8. Lieskovec 10 4 2 4 16:18 14